Čtvrtek 23.5.2019

Hledat

Archiv

Náhodné foto

Votice - Hořovicko
Votice - Hořovicko
FC Slovan Liberec ve Voticích
FC Slovan Liberec ve Voticích

Mácha cup 2010

Datum: Čtvrtek 15.7.2010 22:06Zobrazeno: 1228x

Mácha cup 2010 – mladší žáci SK Marila Votice

 

                Dne 25.6.2010 se v 16.30 hod. sešlo mužstvo mladších žáků u brány votického fotbalového stadionu, aby společně se svými trenéry Tomášem Budilem a Petrem Zimmermannem odjelo na fotbalový turnaj Mácha cup 2010 do Doks u České Lípy.

                Spolu s nimi odjeli i zástupci z řad rodičů, aby tím zajistili potřebnou dopravu, dohled a pomoc při organizaci. Samozřejmě byl poskytnut i vůz SK Marila Votice, ale ten by byl bohužel nedostačující. Takže touto cestou děkujeme pí. Málkové, pí Zimmermannové a p. Ratajovi za jejich volný čas.

                Ubytováni jsme byli u Máchova jezera v campu Staré Splavy. Turnaj začínal v sobotu 26.6.2010. Sešlo se zde více jak 200 mladých fotbalistů a fotbalistek (ročník 1998). Byly rozlosovány dvě základní skupiny po sedmi mužstvech. Hrálo se v sestavách 7 + 1 na půlce hřiště.

                Ve skupině A se představila mužstva FK Dukla Praha, SK Sokol Stodůlky, Sparta Krč B, FC Dynamo České Budějovice, Arsenal Česká Lípa, FC Žďár nad Sázavou a Výběr Brna B.

                Ve skupině B se utkaly Sparta Krč A, FK Králův Dvůr, TJ Doksy, AFK Slavoj Podolí, Výběr Brna A, FK Tábor a SK Marila Votice.

                První zápas nás čekal v 9.00 hod. s AFK Slavoj Podolí. Vstoupili jsme úspěšně do turnaje výhrou 2:0. Další utkání začalo v 11.00 hod., kde jsme hráli s favoritem celé soutěže, Výběrem Brna A. Byl to vyrovnaný zápas ve velmi rychlém tempu. Od páté minuty jsme vedli po krásném gólu téměř do konce utkání, které trvalo 20 minut. Bohužel v poslední minutě soupeř vyrovnal na konečných 1:1. Následující match byl se Sparta Krč A, který jsme vyhráli 1:0. Poté nastoupil domácí tým TJ Doksy (loňský vítěz turnaje), ale my jsme si s nimi poradili s konečným stavem 2:0. Poslední zápas nás čekal s FK Tábor. Nebyl to jednoduchý boj, a přestože jsme se opravdu hodně snažili, bohužel konečný stav byl 2:0 pro FK Tábor.

                Byli jsme po celém dni opravdu dost unaveni. Celý den nám přálo i počasí, bylo opravdu velmi teplo. Odjeli jsme tedy do chatek a šli jsme se vykoupat do krásného Máchova jezera. Poté jsme po večeři hráli různé hry a skákání na trampolíně. Ve 22.00 hod. jsme zalehli, abychom nabrali sil do dalších bojů.

                V neděli ráno po snídani a předání chatek jsme ihned jeli do Doks, kde nás čekal poslední zápas ve skupině s týmem FK Králův Dvůr. Ten jsme hravě zvládli 2:0. Snažili jsme se o výsledek 3:0, ale bohužel to nevyšlo. Umožnilo by nám to lepší pozici ve skupině.

                Takto se umístil na 1. místě skupiny B Výběr Brna A, druhý byl FK Tábor a my jsme se umístili jako třetí.

                Hráli jsme tedy s druhým ze skupiny A a tím byl Arsenal Česká Lípa (pozdější vítěz celého turnaje). Přes všechnu snahu a značného povzbuzování fanoušků jsme prohráli 2:0.

                Nastoupili jsme na poslední zápas s týmem Sparta Krč B o 7. místo. Hráli jsme v pohodové náladě a už nám nešlo ani tak o umístění,  jako o zážitek ze hry, a aby si zahráli i všichni hráči ze střídačky. Přesto byl zápas napínavý do poslední minuty. Skončil remízou a rozhodovaly záludné penalty. Šťastnější byla Sparta Krč B.

                V celém turnaji jsme tedy skončili na krásném 8. místě, ale myslíme si, že jsme ostudu Voticím neudělali, jelikož jsme hráli opravdu proti velice silné konkurenci z řad ligy a divize. Ze 14 družstev být 8. je krásný výsledek, neboť nás na turnaji od začátku považovali za outsidery, kteří hrají jenom 1.A třídu. Překvapili jsme tedy spoustu lidí.

                Na cestě zpátky domů jsme se zastavili v Mc Donaldu, kde všem účastníkům pan Rataj za odměnu zakoupil občerstvení. Udělal nám velkou radost a touto cestou mu ještě jednou děkujeme.

 

Sestava:                Málek, Molčík, Holub, Doubravová, Doubrava, Zimmermannová,

                               Budil V., Budil Š., Opplt, Kadlec, Rataj, Baťha, Staněk            

 

 

                                                                                                              Mladší žáci

                                                                                                              SK Marila Votice

 
šup nahoru