Pondělí 20.5.2019

Hledat

Archiv

Náhodné foto

votice - spartak příbram
votice - spartak příbram
Baťha Radek - 1972
Baťha Radek - 1972

Muži B: Sokol Poříčí n.S. - SK MARILA Votice [30.10.2011]

Datum: Sobota 5.11.2011 11:54Zobrazeno: 1025x
0:0 (0:0)

V bojovném okresním derby se diváci branek nedočkali

Poříčí nad Sázavou – V 10. kole fotbalové I. B třídy se odehrálo okresní derby mezi lídrem tabulky z Poříčí nad Sázavou a pátým béčkem Votic. Diváci se sice na těžkém terénu branky nedočkali, ale přesto neviděli špatný fotbal, při kterém mužstva nechtěla udělat chybu.

 

Autor: Pavel Šimáček

 

Od začátku na hřišti převládala bojovnost nad fotbalovou stránkou. Mužstva se navzájem hlídala a v obraně nedělala chyby. A tak se v prvním poločase diváci dočkali jen střel ze střední vzdálenosti, které většinou končily mimo branky.

Největší šanci prvního dějství měli domácí, ale Šimáčka na poslední chvíli zblokoval před Soukupem obránce a následný pokus Kupši zpacifikoval výborným vyběhnutím votický gólman.

Po přestávce měli více míč na kopačkách hosté, dostávali se již do pokutového území Poříčí, vypracovali si několik standardních situací a tři dobré šance. Největší měl Haas, který se obtočil na malém vápně okolo obránce a mohl se zeptat Kumšty, kam to chce, ale míčem zamířil jen do citlivých míst poříčského gólmana. Na Kumštovi ztroskotali i ze strany unikající Slabý a Homolka.

Domácí toho dopředu moc nevymysleli, přesto pokud zahrozili, byla branka Soukupa v ohrožení. Jenže Pavlečko po centru Boušky přestřelil skoro prázdnou branku a M. Stibůrek po kolmici Šimáčka a sóle, z úhlu minul branku.

A tak okresní derby mužstev z popředí tabulky skončilo bezbrankovou remízou.

Trenér Poříčí Petr Čermák remízu po zápase bral. „Ztratili jsme sice doma dva body, ale s tímto soupeřem to beru. Byl to náročný zápas na těžkém terénu. Soupeř si za zápas vytvořil tři tutové šance, ale nás podržel brankář Martin Kumšta, který byl asi nejlepším hráčem na hřišti. My jsme si vypracovali dvě větší příležitosti, ale netrefili jsme branku. Remíza je asi zasloužená. Hosté byli rychlejší, obratnější, což jsme doháněli bojovností.“

Kormidelník votického béčka Ivan Pihávek k okresnímu derby dodal. „Vzhledem k terénu a malému hřišti se spíše bojovalo, než se hrál fotbal. Obě mužstva čekala na chybu soupeře, které v prvním poločase ale nepřišly. Ve druhém poločase odešli domácí kondičně v záloze, my jsme se tlačili do vápna, vypracovali si šance, když nejvíce nás mrzí tutovka Hasse. Domácí hrozili z nebezpečných brejků a jednou zahodili vyloženou šanci. Trošičku víc jsme sahali po vítězství, ale dělba bodů je asi zasloužená.“

Branky:
-
Rozhodčí:
Garaja
ŽK:
2/2
ČK:
0
Diváků:
100
Domácí:

Kumšta – Anděl, Kyselka, Šrom, Breburda – Bouška, M. Říha, Vaník, Pavlečko (67. M. Stibůrek) – Šimáček, Kupša.

Hosté:

Soukup – Vinduška (90. Kuneš), Doležal, Šorna, Šlejmar - Slabý (74. Říha), Pohan, Hájek, Homolka - Töre, Haas.

Související skupiny
 
šup nahoru