infotbal01
infotbal01
Memoriál J.Chudlářského - finále

Muži A: SK Votice - Všenorský SK [30.5.2015]

Datum: Neděle 7.6.2015 19:08 - aktualizováno: Neděle 7.6.2015 19:26Zobrazeno: 1571x
7:1 (2:1)

Votice - Ve 28. kole fotbalové I. A třídy předvedly Votice sedmigólovou kanonádu do sítě Všenorského SK, když pět gólů vsítily ve druhém dějství.

VOTICE – VŠENORSKÝ SK 7:1 (2:1)

V prvním poločase měli sice domácí tlak i šance, ale nic nenasvědčovalo konečné kanonádě. Skóre otevřel ve 22. minutě z trestného kopu Šlejmar, aby ve 38. minutě Marčík po úniku stav srovnal. Těsně před odchodem do kabin se při závaru nejlépe orientoval Jonszta a dostal opět domácí do vedení. Další šance Slunečka a Sládka skončily nad brankou Všenor, hlavička Homolky se také mezi brankové tyče nevešla a Homolka po úniku Slunéčka napálil brankáře. Na druhé straně lob Bezkočky a střela Marčíka Soukupa neohrozily.

V úvodu druhé půle Votice podržel Soukup po sóle Marčíka, což byl velmi důležitý okamžik. Domácí kritickou chvíli přežili a rozjeli kanonádu. Míč po otočce Štorka ještě gólman Rottenberk vyrazil na roh, ale v 59. minutě již kapituloval po hlavičce M. Budila po rohu Soukupa. Vzápětí přidal čtvrtý gól Votic kanonýr Štork, když po pasu Slunečka přehodil brankáře a bylo hotovo. Hostům došly síly a Čupr z trestného kopu ze strany a po zpětné přihrávce Viskupa, střelou pod „víko", zvýšil již na 6:1. Poslední slovo měl v 84. minutě Viskup, jenž „angličanem" po centru Říhy upravil na konečných 7:1.

„I přes vysoký rozdíl ve skóre, soupeř špatně nehrál. Navíc přijel bez náhradníků, a to se ke konci projevilo, když mu docházely síly a každým gólem ztrácel dvakrát tolik. Zápas jsme mohli rozhodnout již v první půli, ale výsledek jsme zlomili až po přestávce," uvedl po kanonádě trenér Votic Martin Bárta.

Autor: Pavel Šimáček

69. a 80. Čupr, 22. Šlejmar, 43. Jonszta, 59. M. Budil, 61. Štork, 84. Viskup – 38. Marčík